Zpět do obchodu

Registrace

O nás

 

Jsme alpaka farma v Ústeckém kraji, zabýváme se chovem alpak a prodejem chovatelských potřeb pro ně určených.

 

 POZNEJTE NAŠÍ FARMU


Nacházíme se uprostřed krásné přírody Národního parku České Švýcarsko v kempu U Ferdinanda, který leží v obci Srbská Kamenice. Alpaky chováme již od roku 2013, kdy jsme pořídili našeho prvního samce Honzíka. Je to náš zakladatel chovu a ochránce stáda. Úspěšně jsme u nás odchovali již několik mláďat a další zvířata do stáda pořídili. Většina našich samic je původem z Chile, odkud byly dovezeny k nám. Tyto samice se vyznačují velice kvalitní vlnou a drobnější stavbou těla.

DSC_0065 

Alpaky jsou naše vášeň a naprosto si nás získaly svou krásou, inteligencí a nekonfliktní povahou.

Čas strávený v jejich společnosti je balzámem na každou duši. Alpaky jsou jemná stvoření a pokud se jim něco nelíbí, tak raději odejdou, než aby záměrně někomu ublížily. I proto jsou vhodné pro terapie a můžou se o ně starat i ti nejmenší.

Pro naše návštěvníky nabízíme procházky do přírody s alpakami (Alpakatrekking), terapie pro děti a dospělé (jednotlivci i větší skupiny), profesionální fotografování s alpakami (na příležitosti, jako jsou svatby či rodinné focení).

 

Co dalšího u nás najdete? 

Dále tu můžete potkat Ouessantské mini ovečky. Je to nejmenší plemeno oveček na světě, které dorůstá do maximální výšky 50 cm. Jsou milé, hravé a každé dítě si je zamiluje!

 

 

DSC_0049 

Zpět do obchodu